Vydavateľstvo Osveta ponúka široký sortiment vlastnej obornej medicínskej literatúry. Okrem vlastnej produkcie tu nájdete aj učebnice pre medikov, odborné monografie pre pregraduálnu i postgraduálnu prax, množstvo psychiatrickej i psychologickej literatúry, ošetrovateľskú odbornú literatúru a literatúru pre zdravotníckych asistentov a iné zdravotnícke odbory zo slovenských aj českých vydavateľstiev.

Na stránke taktiež nájdete odborné medicínske publikácie - monografie, učebnice pre lekárske a ošetrovateľské fakulty, učebnice pre postgraduálne vzdelávanie - z ďalších slovenských i českých vydavateľstiev.

 

Pre odborníkov, ale i laikov!

Publikácie určené laickej verejnosti: diéty, rady v chorobe a zrozumiteľne podané informácie o ochoreniach...

  • Diéty pri rôznych ochoreniach - základná charakteristika daného ochorenia a množstvo receptov na prípravu chutných a zdravých jedál.
  • Pacientské publikácie. Publikácie písané odborníkmi tak, aby boli zrozumiteľné aj pre nelekársku verejnosť.
  • Pre mamičky a oteckov. Tieto publikácie sú určené mamičkám (i oteckom) v období tehotnosti, šestonedelia a po narodení dieťaťa. Ponúkame príručky o detskej výžive, psychológii a výchove dieťaťa...

 

Alternatívna medicína

Pre tých, ktorí sa neboja okrem klasickej medicíny vyskúšať aj niečo iné, alebo ich lákajú tajomstvá starodávnych liečiteľských umení je tu možnosť vybrať si menej či viac odborné publikácie z rady alternatívnej medicíny, od osvedčenej akupunktúry, cez liečivé bylinky až po "zázračnú" moc stromov a kameňov.

 

Špeciálna pedagogika

Špeciálna pedagogika sa venuje vzdelávaniu handicapovaných detí s telesným alebo mentálnym postihnutím, ale aj detí s poruchami správania.

Pedagógovia i rodičia tu nájdu odborné publikácie venujúce sa výchove, vzdelávaniu, ale i trávniu voľného času s takýmito deťmi.